Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Third slide

Svatojakubská pouť z Brna do Mikulova


Celkem 64 kilometrů měla v nohách skupinka čtyřiadvaceti poutníků, když po dvou dnech dorazila z Brna do Mikulova. Ale stálo to za ty puchýře - setkání s opravdovým mnichem v Rajhradě, večerní koupání ve Svratce, přespávačka (téměř) pod širákem ve Velkých Němčicích, koupání v nazelenalých Novomlýnských nádržích a nádherné výhledy z hřebene Pálavy a Svatého kopečku v Mikulově. A to nemluvíme o všech těch zmrzlinkách a limonádkách cestou. Pouť se zkrátka vydařila (další fotky najdete po rozkliknutí článku) a teď už jen vymyslet, kam půjdem příště!

Číst dál

Úřední hodiny v době letních prázdnin


Úřední hodiny v kanceláři školy budou probíhat v době letních prázdnin v následujícím režimu.
Červenec: 7. 7., 13.7. v době od 8.00 hod do 12.00 hod
Srpen: každou středu v době od 8.00 hod do 12.00 hod.
Pokud jste neobdrželi vysvědčení dne 30. 6., můžete si je vyzvednout kdykoli během prázdnin v úředních hodinách.

Číst dál
Third slide

Pozvánka na Zahradní slavnost


Vážení přátelé, studenti, rodiče, absolventi!

Srdečně Vás zveme na tradiční Zahradní slavnost, kterou pořádáme vždy na konci školního roku.

Za všechny zaměstnance školy
Petr Krupka

Číst dál

Pozvánka na třídní schůzky prim ve školním roce 2022/2023


Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na třídní schůzky před nástupem Vašich dětí na naše gymnázium. Třídní schůzky proběhnou v budoucích kmenových třídách 21. června 2022 od 16.00 hod. Jmenné seznamy tříd a umístění tříd naleznete na nástěnce ve vestibulu školy. Mezi 15.00 a 18.00 hod můžete navštívit kancelář vedoucí školní jídelny a přihlásit dítě ke školnímu stravování.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
vedení gymnázia

Číst dál

Vynikající úspěch našich studentů v ústředním kole Středoškolské odborné činnosti


Ve dnech 10.-12. 6. 2022 se v Kutné Hoře konalo ústřední kolo SOČ. Naši školu reprezentovalo 13 studentů septim, 5 z nich se umístilo na "medailových" pozicích. 1. místa obsadili tito studenti: Karolína Jeřábková (SEP B) v oboru "Zdravotnictví", Pavel Horský (SEP A) v oboru "Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace", Gustav Procházka (SEP B) v oboru "Ekonomika a řízení" a Ema Zmeškalová (SEP B) v oboru "Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času". Na 3. místě se umístila Daniela Zábojová (SEP A) v oboru "Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství".

Studenti na medailových pozicích byli nominováni do řady soutěží, jako jsou České hlavičky, Cena učené společnosti či dokonce i do několika evropských soutěží, kde budou mít možnost reprezentovat Českou republiku. O jejich účasti do soutěže bude dále rozhodnuto v užším výběru. Doufáme a věříme, že naše gymnázium bude v Evropě rovněž reprezentovat.

Blahopřejeme vítězům k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Číst dál

Pozvánka na 11. 6. odpoledne


Srdečně Vás zveme na návštěvu naší přírodní laboratoře!
Učitelé gymnázia

Číst dál
Third slide

Úspěchy studentů ve Fyzikální olympiádě (vyšší stupeň)


Studenti našeho gymnázia se zúčastnili letošního krajského kola Fyzikální olympiády (vyšší kolo v těchto kategoriích již není). Podívejte se na jejich skvělá umístění:

Kategorie B: Pavel Horský (septima A) - 1. místo, Rudolf Žižka (septima B) - 7. místo
Kategorie C: Michal Němec (sexta A) - 3. místo, Tomáš Chlup (sexta A) - 5. místo, Jan Henzl (sexta A) - 8. místo, Matěj Račanský (sexta A) - 14. místo
Kategorie D: Hana Obdržálková (kvinta B) - 1. místo, Jakub Vojtek (kvinta A) - 14. místo, Tomáš Dvořák (kvinta B) - 26. místo, Zuzana Zelenková (kvinta B) - 28. místo

Všichni jmenovaní jsou úspěšnými řešiteli. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Číst dál

Prezentace tříletého studia na českých sekcích ve Francii (Dijon, Nîmes)


Dne 1. 6. 2022 se studenti francouzštiny z tercie a kvarty setkali s Lindou Honsovou, studentkou prvního ročníku tříletého studia na české sekci ve Francii, která jim přiblížila možnosti tohoto studijního programu a díky vlastní zkušenosti mohla také zasvěceně odpovídat na jejich četné dotazy.

Číst dál
Third slide
Third slide

Bronzová DofE expedice v Podyjí


Ve dnech 23. – 24. května 2022 proběhla v oblasti národního parku Podyjí bronzová expedice DofE, které se zúčastnilo 8 studentů a studentek z kvarty A a B. Výchozím místem se tentokrát stala vesnice Lukov u Znojma, odkud se účastníci vydali po skupinách směrem k vinařské vesnici Šatov. Zatímco chlapci celou cestu natáčeli tamější živočichy a zajímavé momenty z cesty, dívky si pro svůj cíl vybrali fotodokumentaci rostlin, které se v Podyjí vyskytují a které jim poslouží pro tvorbu elektronického herbáře. Máte-li chuť plnit neobvyklé výzvy a posunout své hranice dále, připojte se k DofE! Všichni jsou vítání – stačí kontaktovat školní koordinátorky projektu.

Číst dál

Úspěšná účast v dějepisné olympiádě


Ve dnech 22. - 25. V. 2022 se v Hradci Králové konalo celostátní kolo dějepisné olympiády. Naši školu po vynikajících výkonech v předchozích kolech representovala Zuzana Zelenková z kvinty B. Svým výkonem obsadila vynikající páté místo! Naší studentce gratulujeme k umístění a děkujeme jí za vzornou representaci školy.

Číst dál

Výsledky přijímacího řízení – náhradní termín


Vážení rodiče, milí žáci,
v přiloženém dokumentu najdete výsledky přijímacího řízení po vyhodnocení náhradního termínu po vyhodnocení všech zkoušek. Rozhodnutí zasíláme poštou doporučeně do vlasních rukou.
S pozdravem
Peter Krupka, ředitel gymnázia

Číst dál

Krajské kolo EuropaSecura


Ve středu 11. V. 2021 se konala ústní část krajského kola soutěže EuropaSecura. Svou práci v ní obhajovali studenti septimy A M. Hajašová, D. Polický a M. Procházka. Svým výkonem zaujali porotu natolik, že krajské kolo za Jihomoravský kraj vyhráli! Gratulujeme našim representantům a děkujeme za vzornou representaci školy v soutěži!

Číst dál

Výsledky krajského kola SOČ


Dne 12. května 2022 proběhlo na Gymnáziu tř. Kpt. Jaroše krajské kolo Středoškolské odborné činnosti. Naši školu reprezentovalo 32 studentů septim. Výsledky byly vynikající. 6 studentů vybojovalo ve své kategorii 1. místo (Karolína Jeřábková SEP B, Markéta Mulíčková SEP A, Agáta Vysloužilová SEP A, Jaromír Trnka SEP A, Gustav Procházka SEP B, Ema Zmeškalová SEP B), 5 studentů 2. místo (Alžběta Pecová SEP A, Martin Procházka SEP A, Pavel Horský SEP A, Jiří Hájek SEP B, Michaela Hajašová SEP A) a 6 studentů 3. místo (Rudolf Žižka SEP B, Daniela Zábojová SEP A, Jakub Najvárek SEP B, Jan Svozil SEP B, Emma E. Conlon SEP B, Julie Ulvrová SEP A). Umístění ostatních studentů naleznete v přiloženém souboru.

Studenti, kteří se umístili na 1. a 2. místě postupují do celostátního kola, které se letos koná 10.-12. června na Gymnáziu J. Ortena v Kutné Hoře. Možnost účasti v celostátním kole mají i studenti, kteří se umístili na 3. místě. O účasti těchto studentů bude rozhodnuto na základě licitačního řízení. Věříme, že těchto studentů bude co nejvíce.

Všem účastníkům krajského kola gratulujeme k opravdu skvělým výsledkům, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a všem postupujícím do ústředního kola přejeme hodně štěstí.

Číst dál

Nejen Vegetariáni "žerou" MaSo! Ale i Greenhorns a BlocadeTeam ;-)


Ve středu 11. 5. 2022 se konala matematická soutěž MaSo. Z naší školy se účastnily tři týmy: Greenhorns (KVB ve složení Jiří Račanský, Daniel Řepka a Ondřej Kovář), BlockadeTeam (SEKB - Jakub Večeřa, Kryštof Lidman, Vilém Doušek a Antonín Horák) a Vegetariáni (PA - Běta Kubátová, Ema Kubátová, Julie Skoupá a Petr Matějka).
Nejlépe se umístili Greenhorns z kvarty B a to na 5. místě (v rámci ČR je to 30.místo). Zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy a k úspěchům velká gratulace.

Číst dál
Third slide
Third slide

Jen houšť a větší kapky!


Skvělých výsledků dosáhli naši studenti v matematických soutěžích, konkrétně v matematické olympiádě. Ema Sedláková (sex A) skončila na vynikajícím 5. místě v krajském kole olympiády kategorie B. Tento úspěch podpořili svým umístěním také Jakub Matula (sex B) – 11. místo a Tomáš Chlup (sex A) – 16. místo, čímž se také oba zařadili mezi úspěšné řešitele.

Taktéž vynikající výkony předvedli studenti o rok mladší. V krajském kole olympiády kategorie C skončila Hanka Obdržálková (kvi B) na výborném 8. místě (za zmínku stojí, že skončila nejlépe ze všech ne matematicky zaměřených škol v kraji). Úspěšnými řešiteli se stali také Jakub Vojtek (kvi A) a Tomáš Peňás (kvi B), kteří obsadili 15., resp. 25. místo. Všem reprezentantům naší školy děkujeme a samozřejmě gratulujeme.


Autor textu a fotografie: Zdeněk Polický

Číst dál

Mezinárodní certifikát z francouzštiny DELF junior


I letos máme mezi oktavány studenty, kteří úspěšně složili mezinárodní zkoušku z francouzštiny DELF junior. Úroveň B1: Klára Poloková, Marek Padyšák a Jakub Straka. Úroveň B2: Kateřina Bretterová a Adam Svadbík. Blahopřejeme!

Číst dál