Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Vychází další číslo Gilotiny


Milí studenti a studentky,
i v době distanční redakce našeho školního časopisu pilně pracuje a nyní vychází další číslo Gilotiny. Navštivte stránky Gilotiny na http://gilotina.gyrec.cz.

Číst dál

20. ročník Soutěže o nejinspirativnější časopis roku


I v jubilejním 20. ročníku Soutěže o nejinspirativnější časopis roku Gilotina zabodovala. Opakovaně byl náš školní časopis vybrán členy Odborového svazu novinářů mezi deset nejlepších středoškolských časopisů v České republice.

Číst dál

Recitační soutěž


V úterý 13. dubna si nadšení recitátoři naší školy dali online schůzku, aby poměřili své dovednosti na poli poezie. Porota určila pořadí v jednotlivých kategoriích následovně:
Kategorie prima-sekunda:
1. Jan Jagelský (Prima B)
2. Terri Ann Slováková (Prima B)
3. Adam Vala (Sek B)
Kategorie tercie-kvarta:
1. Filip Musil (Kva B)
2. Zuzana Zelenková (Kva B)
3. Jiří Račanský (Ter B)
Kategorie tercie-kvarta:
1. Filip Musil (Kva B)
2. Zuzana Zelenková (Kva B)
3. Jiří Račanský (Ter B)
Všem studentům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Číst dál

Předmětové soutěže ZSV, dějepis


V uplynulých týdnech se i přes složitou Situaci konala různá kola soutěží, které nějak souvisí s předmětovou komisí OBV/ZSV a DEJ. Naši studenti se i přes obtížné podmínky v těchto soutěží neztratili a tak jim chceme touto cestou poděkovat za representaci a pogratulovat k úspěchům.EuropaSecura - po základním kole všech pět našich teamů postoupilo do kola krajského a nyní již vypracovávají své analysy k jednotlivým problematickým oblastem světa. Školu representovali: sexta A Dubšík, Horský, Hofer; sexta B Ja

Číst dál

Pozvánka na třídní schůzky


Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na třídní schůzky, které proběhnou ve středu 21. 4. 2021 od 17.00 hodin, opět online formou. Očekávejte pozvánku s odkazem na meet od třídních učitelů Vašich dětí, která Vám bude odeslána na mailové adresy uvedené v Edookitu. Těšíme se na setkání s Vámi.

Číst dál

Dějepisný workshop kvarty B


V pátek 19. března 2021 se studenti kvarty B zúčastnili online workshopu s názvem Život by mohl být tak krásný. Workshop inspirovaný deníkem židovské dívky Ruth Maierové připravili průvodci vily Löw Beer, kde měla od ledna do května tohoto roku probíhat stejnojmenná výstava. Ruthin deník byl roku 2014 zapsán na seznam kulturního dědictví UNESCO a v letošním roce se dočkal prvního vydání v češtině. Autentičnost textů působí velmi silně i po více než osmi desítkách
let, o čemž se mohli přesvědčit i naši studenti.

Číst dál
Third slide

GYREC CUP – soutěž mezi třídami


Milé studentky, milí studenti!
Vyhlašujeme osmitýdenní soutěž mezi třídami. Věříme, že se Vám bude líbit.
Pravidla jsou v přiloženém dokumentu.
Těšíme se na Vaše výsledky!
Petr Krupka

Číst dál

Kateřina Matulová a její olympiády


Fenomenálního úspěchu dosáhla naše studentka Kateřina Matulová (okt A) hned ve dvou soutěžích týkajících se matematiky a informatiky, a to rovnou na celorepublikové úrovni. V ústředním kole matematické olympiády kat. A (soutěž vyšší úrovně již u nás není) obsadila Katka skvělé 11. místo a stala se tak úspěšnou řešitelkou. V konkurenci škol zaměřených na matematiku lze tento úspěch považovat za opravdu grandiózní. Navíc v ústředním kole MO kategorie P (tedy v informatice) skončila Katka taktéž na výborném 18. místě. Děkujeme za krásnou reprezentaci školy a samozřejmě také gratulujeme!

Číst dál
Third slide

Úspěch našeho týmu v soutěži N-trophy


O víkendu 20.-21. března proběhlo finále přírodovědné soutěže N-trophy pořádáné studenty MUNI. Do finále postoupilo z kvalifikace 15 nejlepších týmů z Česka a Slovenska. Náš tým "Lentilky" ve složení Lucie Kubáčková, Kateřina Matulová a Radek Slavíček (všichni z OKT A) skončil na nádherném 4. místě. Gratulujeme k vynikajícímu úspěchu.

Číst dál

Vychází nové číslo Gilotiny


Milí studenti a věrní fanoušci našeho školního časopisu,
vychází nové číslo Gilotiny - výroční speciál k 25 letům existence tohoto úspěšného časopisu. Neváhejte a navštivte stránky Gilotiny na http://gilotina.gyrec.cz/!

Číst dál

Úřední hodiny od 1. 3. 2021Úřední hodiny jsou v návaznosti na nařízení vlády stanoveny takto:
každé pondělí 7:30 – 13:00
každou středu 7:30 – 13:00
Potřebujete-li vyřídit své záležitosti v jiný čas, domluvte se prosím na telefonu 541225411.
Peter Krupka, ředitel gymnázia

Číst dál

Školní kolo zeměpisné olympiády


Ve čtvrtek 28.1. se na našem gymnáziu uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony a za účast jim děkujeme.
V dalším (okresním) kole nás v kategorii A bude reprezentovat Kryštof Havránek, Kryštof Lidman a Jan Valoušek, v kategorii B Jan Lorenčík, Michaela Švecová a Petr Adámek a v kategorii C Zuzana Zelenková, Nela Navrátilová a Veronika Řeháková. V poslední kategorii D se nejvýše umístilo trio Pavel Zima, Adam Urbánek a Gustav Procházka.
Přejeme hodně úspěchů v okresním kole!

Číst dál

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce


Okresní kolo Olympiády v českém jazyce I. kategorie proběhlo online formou v pondělí 25. ledna 2021. Naši školu v této kategorii reprezentovala Tarja Zichová z tercie A, která obsadila 22. místo. Na úterý 26. ledna 2021 připravili organizátoři okresní kolo II. kategorie, v němž jsme měli dva zástupce. Ondřej Hofer ze sexty A se umístil na 7. příčce a Anna Svobodová z kvinty A skončila 13.

Číst dál

Dějepisná olympiáda ZŠ


V pondělí 18. ledna 2021 se konalo městské kolo dějepisné olympiády pro základní školy. Tohoto kola se za naši školu zúčastnila Zuzana Zelenková (QA B). Naše studentka obsadila krásné čtvrté místo! Naší representantce gratulujeme, děkujeme za vzornou representaci a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, do kterého doufáme, že postupuje!

Číst dál

Dějepisná olympiáda SŠ


Ve čtvrtek 14. I. 2021 proběhlo v online podobě městské kolo dějepisné olympiády. Naši školu representovali tři studenti septim. Z nich Adam Svadbík (SPT B) obsadil krásné páté místo, Adam Pivoňka (SPT A) byl devátý a Veronika Varmužková (SPT B) 16. Všem našim representantům gratulujeme a děkujeme za vzornou representaci školy. Ještě uvidíme, zda někdo z nich postoupí do dalšího kola (patrně ano) a tam jim budeme opět přát mnoho úspěchů!

Číst dál

Soutěž finanční gramotnosti


Bylo vyhodnoceno školní kolo soutěže finanční gramotnosti. Jak na nižším gymnasiu, tak na vyšším, tři nejúspěšnější vytváří školní team, který bude bojovat o postup v dalším kole. Na nižším gymnasiu byly tři nejúspěšnější Zuzana Zelenková (QA B), Ingrid Fojtová (TER A) a Lucie Finstrlová (QA A), na vyšším gymnasiu pak Tomáš Kroupa (SPT A) a Hubert Dokoupil a Nicole Hrbková (oba OCT A). Všem účastníkům děkujeme za účast, postupujícím gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně zdaru v dalším kole soutěže!

Číst dál