Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Nela Sendlerová ovládla krajské kolo Biologické olympiády


V pátek 25. března 2022 proběhlo v prostorách PřF MU krajské kolo Biologické olympiády kategorie A. Naši školu reprezentovaly dvě studentky, Nela Sendlerová z oktávy B a Hana Poloučková ze septimy A. V těžké konkurenci 36 soutěžících z celého Jihomoravského kraje dokázala Nela Sendlerová zvítězit, a postupuje tak do národního kola. Hanka Poloučková se umístila na 21. pozici. Oběma našim reprezentantkám děkujeme a přejeme Nele úspěch v celostátním kole!

Číst dál

Naše účast v dějepisných soutěžích


Dne 18. III. 2022 se v Mikulčicích uskutečnilo finálové kolo Velkomoravské olympiády. Naši školu representovalo pět studentů. Ze sekundy B to byli Antonín Horák, Jan Valoušek a Kryštof Havránek a z tercie B Anna Vaisová a Jan Lorenčík. Jan Valoušek získal skvělé třetí místo.Ve čtvrtek 24. III. 2022 se pak konalo městské kolo dějepisné olympiády středních škol. Letošním tematem byla šlechta v proměnách času. Naši školu representovaly studentky septi

Číst dál

Návštěva soudu


V týdnu před jarními prázdninami obě kvarty vyrazily na exkurzi na Krajský soud pod vedením vyučující OBV J. Sítařové. Během hodinové přednášky studenti zjistili jak probíhá soudní líčení a prohlédli si soudní síň. Paní soudkyně, která přednášku vedla, velmi ochotně odpovídala dotazy našich studentů. Seznámila je s nejčastějšími případy trestných činů mladistvých, se kterými se setkává. Žáky příklady z praxe zaujaly a přednášku hodnotili velmi pozitivně.

Číst dál

Rozesílání pozvánek k přijímacím zkouškám


Vážení rodiče,
dne 25. 3. 2022 vám byly rozeslány pozvánky k přijímacím zkouškám na gymnázium. Měli byste obdržet dvě pozvánky - jednu rozesílanou gymnáziem, jednu organizací CERMAT. Pokud jste neobdrželi obě pozvánky, kontaktujte nás na adrese prijimacky@gyrec.cz. Zkontrolujte si také, zda vám pozvánka nezapadla do nevyžádané pošty. Přijetí pozvánek, prosím, potvrďte vyplněním formuláře. Odkaz na něj najdete v pozvánce zaslané gymnáziem.

Číst dál

Velkomoravská olympiáda


Péčí prof. Sedláčkové se naše škola dlouhodobě účastní Velkomoravské olympiády pořádané památníkem Velké Moravy v Mikulčicích. V letošním ročníku se na prvních třech místech školního kola umístili Antonín Horák, Jan Valoušek a Kryštof Havránek (všichni SEC B). Spolu s nimi se do finále nominovali i žáci TER B Jan Lorenčík, Adam Vala a Anna Vaisová. Všem našim representantům děkujeme za účast a vzornou representaci školy a postupujícím přejeme úspěšnou účast ve finále, pokud možno přímo v Mikulčicích (pokud

Číst dál

Přednáška o možnostech JCMM pro nadané studenty


Ve středu 24. února 2022 proběhla na našem gymnáziu přednáška o možnostech, které nabízí Jihomoravské centrum pro mezinárodní mobilitu (https://www.jcmm.cz/) pro nadané studenty. Přednášku uspořádal Zdeněk Votava a vedly ji Johana Gladišová a Nela Sendlerová (oktáva B). Obě přednášející jsou zapojeny do projektu PPNS (Projekt Podpora nadaných studentů, https://www.jcmm.cz/projekt/ppns/) a zprostředkovaly tak zájemcům z vyššího stupně podmínky získání podpory v rámci tohoto projektu a představily jim benefity, které projekt přináší, a povinnosti, jež je nutné splnit pro udržení podpory.

Projekt PPNS je součástí většího celku podpory nadaných studentů v Jihomoravském kraji Jsme nadaní (https://www.jcmm.cz/jsme-nadani), do kterého je naše škola zapojena. Cílem projektu je vyhledávat mimořádně nadané studenty a zprostředkovat jim podporu v jejich rozvoji. Přednášky ze zúčastnilo 46 studentů vyššího stupně a podle množství dotazů byla pro ně přednáška velmi podnětná.

Číst dál

Recitační soutěž


O tom, že v řadách našich studentů najdeme výborné recitátory, jsme se mohli přesvědčit na školním kole recitační soutěže, které se konalo v úterý 8. února 2022. Tříčlenná porota neměla lehký úkol a nakonec určila pořadí v jednotlivých kategoriích následovně:
primy a sekundy:
1. Jan Jagelský, sekunda B
2. Terri Ann Slováková, sekunda B
3. Běta Kubátová, prima A
tercie a kvarty:
1. Tarja Zichová, kvarta A, Jan Pertlík, kvarta B
2. Aneta Zmeškalová, Anna Vaisová, obě z tercie B
3. Adam Vala, Václav Lněnička, oba z tercie B
kvinty až oktávy:
Ema Zmeškalová, septima B
Všem studentům děkujeme za účast a blahopřejeme vítězům.

Číst dál

Školní kolo Olympiády v českém jazyce


Ve třetím lednovém týdnu se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce I. a II. kategorie. V I. kategorii, která je určena žákům tercií a kvart, se soutěže zúčastnilo celkem 12 studentů. Nejlépe si se zadanými úkoly poradila Eliška Sukupová a Karolina Horáková, obě z kvarty B, a Tomáš Kučera z kvarty A. Ve II. kategorii získal mezi 14 účastníky nejvyšší počet bodů Ondřej Hofer ze septimy A. O druhé místo se podělili Jakub Matula a Lucie Pivoňková, oba ze sexty B, a třetí příčku obsadila Eliška Chlumská také ze sexty B. Výhercům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v dalších kolech soutěže.

Číst dál

Úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek ke studiu


Vážení rodiče uchazečů o studium,
úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek ke studiu budou v termínu od 1. února do 1. března 2022 v pondělí - čtvrtek od 7.30 do 16.00 hod, v pátek od 7.30 do 14.30 hod. O pololetních prázdninách 4. 2. 2022 je škola zavřená.
Prosíme o dodržování hygienických pravidel v budově školy. Mějte po celou dobu přítomnosti v budově nasazen respirátor a v případě většího počtu rodičů před kanceláří školy dodržujte rozestupy.
Děkujeme za pochopení.

Číst dál

Krajské kolo Fyzikální olympiády kategorie A


Velkého úspěchu dosáhla Nela Sendlerová z oktávy B. V krajském
kole Fyzikální olympiády kategorie A získala 2. místo. Gratulujeme!

Číst dál
Third slide

Land art


Land art, druh výtvarného umění, ve kterém jde o záměrné zásahy do krajiny, třeba jen jednoduchou, zajímavou formou. Ukázku land artu v podobě barevných ledových objektů, jež byly v týdnu od 10. ledna umístěny na dvoře školy, připravila paní profesorka Havlíčková se studenty obou kvart.

Číst dál

Den otevřených dveří – video, prezentace


Vážení rodiče, milí žáci,
přikládáme odkaz na video a prezentaci pro Den otevřených dveří 12. 2. 2022.

Číst dál

Kritéria pro přijetí ke studiu od září 2022


Vážení rodiče, milí žáci,v přiloženém dokumentu najdete kritéria pro přijetí ke studiu. Nejdůležitější termíny jsou tyto:

Číst dál

Den otevřených dveří (2021/2022)


Vážení rodiče, milí uchazeči o studium,
srdečně Vás zveme na Den otevřených dveří, který proběhne 12. ledna 2022 od 16.00 do 18.30 hodin. Vzhledem k epidemiologické situaci musíme přistoupit k online formě.
Na těchto stránkách pro Vás bude připraveno:

Číst dál

Hovorové hodiny


Vážení rodiče,
zveme vás na hovorové hodiny, které se budou konat 5. ledna 2022 v době od 16.30 hod do 18.00 hod. Během hovorových hodin vám budou poskytnuty informace o prospěchu a chování žáků v jednotlivých předmětech formou individuálních konzultací s vyučujícími. Opět vás prosíme, abyste během pobytu v budově školy používali ochranu nosu a úst. Děkujeme za pochopení.

Číst dál

Jak se dělá divadlo?


Nahlédnout do "útrob" divadla, navštívit sklad rekvizit, vyzkoušet si některý z divadelních kostýmů či práci osvětlovače, podstoupit hlasovou zkoušku s profesionálním hercem a poznat mnoho další věci, které tvoří divadlo, to všechno mohli studenti obou kvint, jež se zúčastnili 8. prosince workshopu v HaDivadle.

Číst dál
Third slide