Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Návštěva brněnského studia ČRo


V úterý 6. IX. 2022 zájemci ze septim navštívili budovu brněnského studia Českého rozhlasu, kde tvořili publikum besedy o komunální politice v Brně. Záznam besedy je možné najít na webu ČRo. V necelé hodině besedující odborníci (politolog, sociolog, novinářka, intendantka divadla) probrali hlavní problémy a výzvy města Brna, mluvilo se o brněnských projektech (Janáčkovo kulturní centrum, cyklostezky, přesun nádraží, sportovní haly).

Číst dál

Prodloužení platnosti ISIC průkazů


Škola již obdržela nové revalidační známky pro prodloužení platnosti ISIC průkazů do 31. 12. 2023. Známku si lze zakoupit v době úředních hodin v kanceláři školy, tj. vždy ve středu od 8.00 hod do 12.00 hod. Cena revalidační známky je nově 250,- Kč.

Číst dál

Pozvánka na MjUNI


Milí studenti a studentky,
po dvouleté přestávce Masarykova juniorská univerzita (MjUNI) opět přivítá žáky a studenty od 9 do 18 let. Ti budou moci navštívit fakulty a pracoviště Masarykovy univerzity, poznávat, bádat a experimentovat v různorodých vědních oborech a účastnit se přednášek i workshopů pod vedením vědců, vyučujících i studentů působících na univerzitě. Registrace do ročníku 2022/2023 bude spuštěna v pondělí 22. srpna ve 20.00 hodin.
Podrobné informace a registrační formulář naleznete na webu https://www.em.muni.cz/udalosti/15318-mjuni-po-dvou-letech-opet-otevira-registraci

Číst dál

Rozvrhy pro školní rok 2022/2023


Rozvrhy pro školní rok 2022/2023 naleznete v příloze článku ve formátu pdf nebo aktuálně v Edookitu při nastavení nového školního roku (tj. s datem 1.9.2022).

Číst dál

Přihlašovací údaje do systému Edookit novým studentům


Vážení rodiče,
dnes Vám i Vašim dětem byly rozeslány pozvánky pro přihlášení do školního informačního systému Edookit. Aktuálně zde uvidíte rozvrh hodin pro následující školní rok a také platební údaje pro provedení plateb na pořízení ISIC průkazu a adaptační pobyt prim. V případě jakýchkoliv problémů s přístupem do systému informujte mailem na adresu blahova@gyrec.cz. Studuje-li na naší škole už starší sourozenec nového studenta, lze tyto účty sloučit pod jedno přihlášení. Toto sloučení proběhne v prvním zářijovém týdnu.

Číst dál

Svatojakubská pouť z Brna do Mikulova


Celkem 64 kilometrů měla v nohách skupinka čtyřiadvaceti poutníků, když po dvou dnech dorazila z Brna do Mikulova. Ale stálo to za ty puchýře - setkání s opravdovým mnichem v Rajhradě, večerní koupání ve Svratce, přespávačka (téměř) pod širákem ve Velkých Němčicích, koupání v nazelenalých Novomlýnských nádržích a nádherné výhledy z hřebene Pálavy a Svatého kopečku v Mikulově. A to nemluvíme o všech těch zmrzlinkách a limonádkách cestou. Pouť se zkrátka vydařila (další fotky najdete po rozkliknutí článku) a teď už jen vymyslet, kam půjdem příště!

Číst dál
Third slide

Úřední hodiny v době letních prázdnin


Úřední hodiny v kanceláři školy budou probíhat v době letních prázdnin v následujícím režimu.
Červenec: 7. 7., 13.7. v době od 8.00 hod do 12.00 hod
Srpen: každou středu v době od 8.00 hod do 12.00 hod.
Pokud jste neobdrželi vysvědčení dne 30. 6., můžete si je vyzvednout kdykoli během prázdnin v úředních hodinách.

Číst dál

Pozvánka na Zahradní slavnost


Vážení přátelé, studenti, rodiče, absolventi!

Srdečně Vás zveme na tradiční Zahradní slavnost, kterou pořádáme vždy na konci školního roku.

Za všechny zaměstnance školy
Petr Krupka

Číst dál
Third slide

Pozvánka na třídní schůzky prim ve školním roce 2022/2023


Vážení rodiče,
srdečně Vás zveme na třídní schůzky před nástupem Vašich dětí na naše gymnázium. Třídní schůzky proběhnou v budoucích kmenových třídách 21. června 2022 od 16.00 hod. Jmenné seznamy tříd a umístění tříd naleznete na nástěnce ve vestibulu školy. Mezi 15.00 a 18.00 hod můžete navštívit kancelář vedoucí školní jídelny a přihlásit dítě ke školnímu stravování.
Těšíme se na Vaši návštěvu.
vedení gymnázia

Číst dál

Vynikající úspěch našich studentů v ústředním kole Středoškolské odborné činnosti


Ve dnech 10.-12. 6. 2022 se v Kutné Hoře konalo ústřední kolo SOČ. Naši školu reprezentovalo 13 studentů septim, 5 z nich se umístilo na "medailových" pozicích. 1. místa obsadili tito studenti: Karolína Jeřábková (SEP B) v oboru "Zdravotnictví", Pavel Horský (SEP A) v oboru "Elektrotechnika, elektronika a telekomunikace", Gustav Procházka (SEP B) v oboru "Ekonomika a řízení" a Ema Zmeškalová (SEP B) v oboru "Pedagogika, psychologie, sociologie a problematika volného času". Na 3. místě se umístila Daniela Zábojová (SEP A) v oboru "Zemědělství, potravinářství, lesní a vodní hospodářství".

Studenti na medailových pozicích byli nominováni do řady soutěží, jako jsou České hlavičky, Cena učené společnosti či dokonce i do několika evropských soutěží, kde budou mít možnost reprezentovat Českou republiku. O jejich účasti do soutěže bude dále rozhodnuto v užším výběru. Doufáme a věříme, že naše gymnázium bude v Evropě rovněž reprezentovat.

Blahopřejeme vítězům k vynikajícímu úspěchu a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Číst dál
Third slide

Pozvánka na 11. 6. odpoledne


Srdečně Vás zveme na návštěvu naší přírodní laboratoře!
Učitelé gymnázia

Číst dál

Úspěchy studentů ve Fyzikální olympiádě (vyšší stupeň)


Studenti našeho gymnázia se zúčastnili letošního krajského kola Fyzikální olympiády (vyšší kolo v těchto kategoriích již není). Podívejte se na jejich skvělá umístění:

Kategorie B: Pavel Horský (septima A) - 1. místo, Rudolf Žižka (septima B) - 7. místo
Kategorie C: Michal Němec (sexta A) - 3. místo, Tomáš Chlup (sexta A) - 5. místo, Jan Henzl (sexta A) - 8. místo, Matěj Račanský (sexta A) - 14. místo
Kategorie D: Hana Obdržálková (kvinta B) - 1. místo, Jakub Vojtek (kvinta A) - 14. místo, Tomáš Dvořák (kvinta B) - 26. místo, Zuzana Zelenková (kvinta B) - 28. místo

Všichni jmenovaní jsou úspěšnými řešiteli. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy!

Číst dál
Third slide

Prezentace tříletého studia na českých sekcích ve Francii (Dijon, Nîmes)


Dne 1. 6. 2022 se studenti francouzštiny z tercie a kvarty setkali s Lindou Honsovou, studentkou prvního ročníku tříletého studia na české sekci ve Francii, která jim přiblížila možnosti tohoto studijního programu a díky vlastní zkušenosti mohla také zasvěceně odpovídat na jejich četné dotazy.

Číst dál

Bronzová DofE expedice v Podyjí


Ve dnech 23. – 24. května 2022 proběhla v oblasti národního parku Podyjí bronzová expedice DofE, které se zúčastnilo 8 studentů a studentek z kvarty A a B. Výchozím místem se tentokrát stala vesnice Lukov u Znojma, odkud se účastníci vydali po skupinách směrem k vinařské vesnici Šatov. Zatímco chlapci celou cestu natáčeli tamější živočichy a zajímavé momenty z cesty, dívky si pro svůj cíl vybrali fotodokumentaci rostlin, které se v Podyjí vyskytují a které jim poslouží pro tvorbu elektronického herbáře. Máte-li chuť plnit neobvyklé výzvy a posunout své hranice dále, připojte se k DofE! Všichni jsou vítání – stačí kontaktovat školní koordinátorky projektu.

Číst dál
Third slide

Úspěšná účast v dějepisné olympiádě


Ve dnech 22. - 25. V. 2022 se v Hradci Králové konalo celostátní kolo dějepisné olympiády. Naši školu po vynikajících výkonech v předchozích kolech representovala Zuzana Zelenková z kvinty B. Svým výkonem obsadila vynikající páté místo! Naší studentce gratulujeme k umístění a děkujeme jí za vzornou representaci školy.

Číst dál

Krajské kolo EuropaSecura


Ve středu 11. V. 2021 se konala ústní část krajského kola soutěže EuropaSecura. Svou práci v ní obhajovali studenti septimy A M. Hajašová, D. Polický a M. Procházka. Svým výkonem zaujali porotu natolik, že krajské kolo za Jihomoravský kraj vyhráli! Gratulujeme našim representantům a děkujeme za vzornou representaci školy v soutěži!

Číst dál