Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Duke of Edinburgh Award

Vzdělávání není jen o faktech a znalostech z jednotlivých předmětů. Toho jsme si dobře vědomi. Proto jsme velice uvítali možnost se jako škola zapojit do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, Duke of Edinburgh Award, zkráceně DofE. DofE je totiž známá tím, že se snaží o rozvoj tzv. soft skills. Účastníci si zábavnou formou zdokonalí komunikační schopnosti, zlepší vnitřní motivaci, naučí se efektivně si organizovat svůj čas, využijí své empatie a hlavně si vyzkoušejí něco nového, o čem možná už dříve uvažovali, ale nikdy neměli ten správný impuls jít opravdu do toho. DofE jim ten impuls dá.

V rámci tohoto programu si studenti sami vytvoří plán a určí své výzvy ve čtyřech kategoriích - sport, dovednost, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Každý pro sebe si vybere, v čem se chce zdokonalit a čeho dosáhnout, s nikým nesoutěží, překonává jen sám sebe. Třešničkou na dortu bývá závěrečná dobrodružná expedice, kterou si ve skupinách účastníci sami naplánují, sami určí její poslání a pak taky sami bez zásahu dospělých vychutnají. Zážitků bývá pokaždé obrovská spousta.

Mnozí z našich studentů pokračují z bronzové i na stříbrnou úroveň. Někteří se dali slyšet, že DofE z nich udělalo lepšího člověka. Co víc si přát...


Zlatá ceremonie DofE s HRH Duke of Edinburgh v Praze

Jeho královská Výsost, vévoda z Edinburghu, ve středu 24.5.2023 v Senátu Parlamentu ČR ocenil 42 absolventů zlaté úrovně programu DofE. Ve svém proslovu pogratuloval všem absolventům a ocenil jejich nadšení a píli. 

Ve Valdštejnské zahradě se poté vévoda setkal s loňskými zlatými absolventy a vedoucími programu DofE. Naše absolventka Hana Sedláčková se setkání také zúčastnila. Děkujeme za reprezentaci naší školy v tomto prestižním celosvětově uznávaném programu. Gratulujeme!

Jaroslava Vraštilová

 
 
 
 


Bronzovo-stříbrná ceremonie Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE)

Ve čtvrtek 2. března 2023 proběhla v Rytířském sále na Nové radnici v Brně slavnostní bronzovo-stříbrná ceremonie Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Počet oceněných byl vskutku rekordní. Z  našeho místního centra získala Kristýna Ježková ze septimy B stříbrnou medaili a na bronzovou dosáhli tito studenti: Václav Borkovec, Adéla Buchtová, Barbora Dvořáková, Šimon Jaroš, Oskar Sedlák, Karolína Šrámková, Tarja Zichová - všichni z kvinty A a Daniel Řepka z KVI B. Všem "dofákům" srdečně blahopřejeme a budeme se těšit na dalším úrovních. Všichni studenti, které lákají nové výzvy a chtěli by překonávat sami sebe, jsou zváni, aby se do DofE zapojili. 

Článek o ceremonii a fotkami ke stažení jsou zde:

dofe.cz
upraveno: listopad 2023 by VRA