Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Duke of Edinburgh Award

Vzdělávání není jen o faktech a znalostech z jednotlivých předmětů. Toho jsme si dobře vědomi. Proto jsme velice uvítali možnost se jako škola zapojit do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, Duke of Edinburgh Award, zkráceně DofE. DofE je totiž známá tím, že se snaží o rozvoj tzv. soft skills. Účastníci si zábavnou formou zdokonalí komunikační schopnosti, zlepší vnitřní motivaci, naučí se efektivně si organizovat svůj čas, využijí své empatie a hlavně si vyzkoušejí něco nového, o čem možná už dříve uvažovali, ale nikdy neměli ten správný impuls jít opravdu do toho. DofE jim ten impuls dá.

V rámci tohoto programu si studenti sami vytvoří plán a určí své výzvy ve čtyřech kategoriích - sport, dovednost, dobrovolnictví a dobrodružná expedice. Každý pro sebe si vybere, v čem se chce zdokonalit a čeho dosáhnout, s nikým nesoutěží, překonává jen sám sebe. Třešničkou na dortu bývá závěrečná dobrodružná expedice, kterou si ve skupinách účastníci sami naplánují, sami určí její poslání a pak taky sami bez zásahu dospělých vychutnají. Zážitků bývá pokaždé obrovská spousta.

Mnozí z našich studentů pokračují z bronzové i na stříbrnou úroveň. Někteří se dali slyšet, že DofE z nich udělalo lepšího člověka. Co víc si přát...