Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Aktuálně

Školní kolo Soutěže v cizím jazyce - Francouzský jazyk


V úterý 7. února se uskutečnilo školní kolo Soutěže ve francouzštině. Výhercům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole soutěže, které se bude konat ve středu 8. března v prostorách francouzské Aliance.

Číst dál

Exkurze a výukový program v Alliance française Brno


Ve čtvrtek 2. února 2023 se studenti francouzštiny z kvart vypravili do Alliance française Brno, aby za pomoci rodilého mluvčího z Belgie jménem Jan Van der Aa a paní koordinátorky pro vzdělávání Mgr. Soňi Mištové odhalili, v čem může být tato instituce pro jejich studium francouzského jazyka přínosná.

Číst dál
Third slide
Third slide

Festival du film français


Zveme vás na 25. ročník Festivalu francouzského filmu, který se bude konat ve dnech 24. – 30. 11. 2022 v kině Art v Brně.
Program festivalu: www.festivalff.cz/fr.

Číst dál

Prezentace o studiu na vysokých školách ve Francii


V pátek 4.11. jsme mohli na naší škole přivítat zástupkyni CAMPUS FRANCE v ČR, paní Chloe Rébénu, která v rámci veletrhu Gaudeamus v Brně, představila studentům francouzštiny z oktáv, septim a sext možnosti studia na vysokých školách ve Francii. Studenti měli jedinečnou příležitost zeptat se především na praktické otázky týkající se přijímacího řízení, průběhu studia, obtíží spojených s ubytováním, adaptací apod. Kontakt na přednášející je k dispozici u učitelů francouzštiny.

CAMPUS FRANCE: https://www.republiquetcheque.campusfrance.org/cs

Číst dál
Third slide

Máme zlato! Vive le français!


Ve středu 6. dubna se konalo krajské kolo Soutěže ve francouzském jazyce. Naši školu reprezentavali studenti - Denis Polický (SEP A), Patrik Prachár (KVI A) a Adéla Buchtová (KVA A), která v kategorii ZŠ/VG I. obsadila 1. místo a postupuje do ústředního kola. Blahopřejeme Adélce k výbornému výsledku a držíme palce v ústředním kole! Merci!

Číst dál

Projektový den s francouzštinou - Mohyla míru


Ve středu 22. června 2022 se studenti francouzštiny z kvart podívali na Mohylu míru. V rámci výuky francouzštiny - slovní zásoby a historie, jsme absolvovali celou prohlídku Památníku a multimediální expozice ve francouzštině. Projet studenty jazykově obohatil, jejich pracovní listy byly na výbornou.

Číst dál
Third slide

Projektový týden s francouzštinou


Ve spolupráci s Alliance française Brno se ve dnech 16. – 19. května 2022 uskutečnil týdenní projekt intenzivní výuky francouzštiny pro skupiny francouzštinářů ze septim. Studentům se letos věnovali lektoři Fabrice, Johanna a Adélaide. Jednotlivá dopoledne (9.00-12.00 hod.) byla opravdu různorodá: konverzace na téma jaro, umění, videohry. Studenti byli s výukou spokojeni.

Číst dál

Vaření s francouzským kuchařem


V rámci festivalu Bonjour Brno 2022 naši studenti francouzštiny z tercie a kvarty vařili s kočujícím šéfkuchařem François Bouilletem. V Otevřené zahradě na Údolní to tentokrát vonělo kváskovým chlebem, vynikajícím hráškovým krémem a jako předkrm - zeleninové tyčinky s jogurtovým dipem. Bon appétit!

Číst dál
Third slide
Third slide

Prezentace tříletého studia na českých sekcích ve Francii (Dijon, Nîmes)


Dne 1. 6. 2022 se studenti francouzštiny z tercie a kvarty setkali s Lindou Honsovou, studentkou prvního ročníku tříletého studia na české sekci ve Francii, která jim přiblížila možnosti tohoto studijního programu a díky vlastní zkušenosti mohla také zasvěceně odpovídat na jejich četné dotazy.

Číst dál

Mezinárodní certifikát z francouzštiny DELF junior


I letos máme mezi oktavány studenty, kteří úspěšně složili mezinárodní zkoušku z francouzštiny DELF junior. Úroveň B1: Klára Poloková, Marek Padyšák a Jakub Straka. Úroveň B2: Kateřina Bretterová a Adam Svadbík. Blahopřejeme!

Číst dál
Third slide

Festival Bonjour Brno 2022


La 28ème édition du festival BONJOUR BRNO se déroulera du 25.04. au 08.05.2022.
Le programme est disponible sur le site du festival:
https://bonjourbrno.cz/program/

Číst dál

Prezentace o studiu francouzštiny na Masarykově univerzitě


V úterý 29. března se pro studenty francouzštiny sext a septim uskutečnila přednáška o studiu FJHC (bakalářské studium Francouzštiny pro hospodářskou činnost na Pedagogické fakultě MU a Veřejné správy na Ekonomicko-správní fakultě MU) a o studiu MFTAP (Francouzsko-české studium veřejné správy na ESF MU). Přednášející byla koordinátorka MFTAP PhDr. Ing. Pavla Hradecká.

Číst dál
Third slide

Journées de la francophonie 2022


Chaque année, le 20 mars est fêté comme Journée internationale de la francophonie.

Dans le cadre de la 23ème édition des Journées de la francophonie, l’Alliance Française Brno en collaboration avec d’autres partenaires, ont préparé un programme ayant pour objectif de présenter la diversité de la francophonie : concours, rencontres, lectures de contes, projections de films, dégustations etc.
Programme complet:
https://www.dnyfrankofonie.cz/fr/

Číst dál

Školní kolo Soutěže v cizím jazyce - Francouzský jazyk


V úterý 22. února se uskutečnilo školní kolo Soutěže ve francouzštině. Všem studentům děkujeme za účast, výhercům blahopřejeme a přejeme hodně úspěchů v krajském kole soutěže, které se bude konat 6. dubna.

Číst dál
Third slide
Third slide

Po stopách Francouzů v Brně


11. října se studenti sext a septim vydali po stopách známých či méně známých osobností francouzského původu, které pobývaly v Brně či ovlivnily jeho dějiny.

Číst dál

S Francouzem ve venkovní kuchyni


7. září studenti kvint, sext a septim vařili s kočujícím šéfkuchařem François Bouilletem, pod jehož taktovkou vznikly ty nejlepší palačinky v Brně a okolí.

Číst dál
Third slide