Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Přijímací zkoušky

Výsledky přijímacího řízení – náhradní termín


Vážení rodiče, milí žáci,
v přiloženém dokumentu najdete výsledky přijímacího řízení po vyhodnocení náhradního termínu po vyhodnocení všech zkoušek. Rozhodnutí zasíláme poštou doporučeně do vlasních rukou.
S pozdravem
Peter Krupka, ředitel gymnázia

Číst dál

Úřední hodiny pro odevzdávání zápisových lístků


Vážení rodiče přijatých uchazečů,
pokud máte zájem o studium na naší škole je třeba odevzdat nejpozději do 16. 5. 2022 zápisový lístek, který obdržíte na základní škole, kam Vaše dítě dochází. Vyplněný zápisový lístek můžete odevzdat na sekretariátě školy vždy v pondělí - čtvrtek v době od 7.30 hod do 15.00 hod a v pátek v době od 7.30 do 13.00 hod.

Číst dál

Výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2022/23


Vážení rodiče,
omlouváme se za technické problémy při zveřejňování výsledků přijímacích zkoušek. V přiloženém souboru naleznete výsledky přijímacích zkoušek pro školní rok 2022/2023. Výsledky jsou dostupné na základě kódu, který uchazeči obdrželi u školní části přijímací zkoušky. Soubor je utříděn vzestupně podle těchto kódů.

Číst dál

Vydávání rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ke studiu


Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí ke studiu lze vyzvednout v pondělí 2. 5. v čase od 14.00 do 18.00 hod nebo v úterý 3. 5. v čase od 7.30 hod do 15.00 hod. Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny anonymně na webu školy v pondělí od 18.00 hod. Proti rozhodnutí lze podat odvolání do 3 pracovních dnů od jeho doručení. Přijatí uchazeči jsou povinni stvrdit svůj zájem o studium odevzdáním zápisového lístku nejpozději do 10 pracovních dnů od obdržení rozhodnutí.

Číst dál

Rozesílání pozvánek k přijímacím zkouškám


Vážení rodiče,
dne 25. 3. 2022 vám byly rozeslány pozvánky k přijímacím zkouškám na gymnázium. Měli byste obdržet dvě pozvánky - jednu rozesílanou gymnáziem, jednu organizací CERMAT. Pokud jste neobdrželi obě pozvánky, kontaktujte nás na adrese prijimacky@gyrec.cz. Zkontrolujte si také, zda vám pozvánka nezapadla do nevyžádané pošty. Přijetí pozvánek, prosím, potvrďte vyplněním formuláře. Odkaz na něj najdete v pozvánce zaslané gymnáziem.

Číst dál

Úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek ke studiu


Vážení rodiče uchazečů o studium,
úřední hodiny pro odevzdávání přihlášek ke studiu budou v termínu od 1. února do 1. března 2022 v pondělí - čtvrtek od 7.30 do 16.00 hod, v pátek od 7.30 do 14.30 hod. O pololetních prázdninách 4. 2. 2022 je škola zavřená.
Prosíme o dodržování hygienických pravidel v budově školy. Mějte po celou dobu přítomnosti v budově nasazen respirátor a v případě většího počtu rodičů před kanceláří školy dodržujte rozestupy.
Děkujeme za pochopení.

Číst dál

Den otevřených dveří – video, prezentace


Vážení rodiče, milí žáci,
přikládáme odkaz na video a prezentaci pro Den otevřených dveří 12. 2. 2022.

Číst dál

Vzor vyplnění přihlášky
Vážení rodiče, milí žáci,v přiloženém dokumentu najdete vzor vyplnění přihlášky ke studiu. Upozorňujeme, že je nutné použít správný formulář platný pro tento školní rok. Je možné jej stáhnout ze stránek cermat.cz, odkaz na formulář je zde.S pozdravemPeter Krupka, ředitel gymnázia.vyplneni_prihlasky_1_strana 2022.pdfvyplneni_prihlasky_2_strana 2022.pdf

Číst dál

Formulář potvrzení o volnočasových aktivitáchVážení rodiče, milí žáci,přikládáme dokument – formulář potvrzení o volnočasových aktivitách pro potřeby přijímacího řízení.

Číst dál

Kritéria pro přijetí ke studiu od září 2022


Vážení rodiče, milí žáci,v přiloženém dokumentu najdete kritéria pro přijetí ke studiu. Nejdůležitější termíny jsou tyto:

Číst dál

Den otevřených dveří (2021/2022)


Den otevřených dveří proběhne v tomto školním roce 12. ledna 2022 od 16.00 hodin. Srdečně Vás tímto zveme na prohlídku školy a besedu s ředitelem gymnázia o průběhu přijímacího řízení.
Vzhledem k epidemiologické situaci musíme přistoupit k online formě.
Na těchto stránkách pro Vás bude připraveno:

Číst dál

Prodej bulletinů s informacemi o přijímacím řízení


Vážení rodiče, milí uchazeči,
na vrátnici nebo v kanceláři školy si můžete zakoupit nový bulletin s informacemi o škole, o podmínkách a průběhu přijímacího řízení i s ukázkami úloh profilové (školní) části přijímací zkoušky. Kancelář školy naleznete v prvním patře vpravo.

Číst dál