Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Third slide

Navštívili nás studenti ze Stuttgartu


Týden plný zajímavých akcí a zážitků si pro své partnery z německého Karls-Gymnasia připravili studenti sext zapojení do výměnného programu se Stuttgartem. V týdnu od 13. do 17. května jim hravou formou představili krásy Brna, společně se zapotili při lekci parkouru či podnikli výlet do Punkevních jeskyní. Na neoficiálním programu potom byla již tradiční Laser Game či show s hudbou skupiny Pink Floyd The Dark Side of the Moon na hvězdárně. Na Brno tak němečtí studenti určitě nezapomenou!

Číst dál

10. místo z 326 týmů z celé ČR v soutěži MaSo!


V úterý 14. 5. 2024 se uskutečnila matematická soutěž MaSo.
Tato soutěž se koná na několika místech po celé České republice a tento rok bylo jedním ze soutěžních míst i naše škola. Letošním tématem bylo stavění železnic a následné vylepšování.

Číst dál
Third slide

Informace pro rodiče přijatých uchazečů


Vážení rodiče,
dnes vám byla prostřednictvím systému dipsy.cz (zaručená komunikace) rozeslána pozvánka na úvodní třídní schůzky. Všechny informace naleznete v přiloženém souboru v systému dipsy. Rodičům uchazečů, kteří podali přihlášku hybridní formou, byla informace odeslána mailem.
S pozdravem
Martina Blahová

Číst dál

Výsledky přijímacího řízení


Vážení rodiče, milé žákyně, milí žáci,

v přiloženém dokumentu najdete výsledky přijímacího řízení. Po zadání šestimístného registračního čísla uchazeče zjistíte všechny přidělené body a rozhodnutí o přijetí či nepřijetí. Těšíme se na nové šikovné studenty a nepřijatým přejeme vše dobré.

S pozdravem

Peter Krupka
ředitel gymnázia

Číst dál

Výsledky krajského kola SOČ


Dne 7. května proběhlo na Gymnáziu na tř. Kpt. Jaroše krajské kolo SOČ. Naši školu reprezentovalo 31 studentů septim a opět s vynikajícími výsledky. Na prvních místech se umístili Radka Petra Maříková (SEP A), Šimon Hrouda (SEP B) a Klára Zejdová (SEP B). Druhá místa obsadili Zuzana Zelenková (SEP B), Milan Novák (SEP B), Tobiáš Prágr (SEP B), Maksym Khalupnyk (SEP A) a Kamila Švendová (SEP A). Tito studenti postupují do ústředního kola, které se koná 23.-26. června na SPŠ elektrotechnické a VOŠ Pardubice. Třetí místa v jednotlivých oborech obsadili Kryštof Hladík (SEP B), Barbora Velenová (SEP B), Radim Blatný (SEP B) a Ondřej Dobeš (SEP A), o jejich postupu se bude ještě rozhodovat.
Všem studentům gratulujeme, děkujeme za vynikající reprezentaci školy a postupujícím přejeme hodně štěstí v dalším kole.

Číst dál

Simulované soudní řízení ve výuce občanské výchovy


Studenti kvarty A a kvarty B se v rámci výuky občanské výchovy zúčastnili výukového programu týkajícího se oblasti práva, který pro ně připravili členové studentského spolku Elsa4Schools. Nejprve se studenti seznámili s problematikou lidských práv a jejich ukotvením v Listině základních práv a svobod. Následně se zapojili do simulovaného soudního řízení v rolích žalobců a žalovaných.

Číst dál
Third slide

Pozvánka na Majáles budoucnosti 2024


Vážení rodiče, absolventi a přátelé,

s radostí Vás zveme na tradiční každoroční školní Majáles, který se bude konat 1. května 2024 v amfiteátru Starého pivovaru v Řečkovicích. Téma letošního Majálesu je “Majáles budoucnosti”. Na místě se můžete těšit na občerstvení, skvělou zábavu a samozřejmě na nezapomenutelné scénky Vašich dětí.
V 8:50 proběhne slavnostní průvod od budovy školy do amfiteátru a v 9:30 poté slavnostní zahájení programu.
Moc se na Vás i na celý majálesový den těšíme!

Srdečně zvou
studenti septim

Číst dál

Velký úspěch naší studentky v mezinárodní soutěži SOČ


Český svaz vědeckotechnických společností z. s. - ČSVTS dostal pozvání od Pekingské asociace pro vědu a techniku opět k prezenční účasti ve finále mezinárodní studentské středoškolské odborné soutěže The Beijing Youth Science Creation Competition 2024 - BYSCC 2024. Soutěž se uskutečnila v prostorách Univerzity Čínské akademie věd v Pekingu ve dnech 28. - 31. března 2024. ČSVTS sponzorovala a zajistila účast tří studentů na této soutěži.
Studenti navázali na úspěchy svých předchůdců z let před pandemií a vrátili se se skvělým hodnocením: Eliška Konečná (OKT B), SOČ 2023, z Gymnázia Brno-Řečkovice, získala první místo v kategorii chemie za projekt Labelling of antibodies by nanoparticles and their utilization in the analysis of the biological samples.
Elišce moc gratulujeme !!!!

Číst dál
Third slide

Ekonomická olympiáda 2024


Byly zveřejněny výsledky krajských kol letošní ekonomické olympiády a student septimy B Tobiáš Prágr se nominoval do kola celostátního, které se bude konat v prostorách České národní banky v Praze. Řadí se tak do padesátky nejúspěšnějších řešitelů v rámci ČR. Našemu úspěšnému representantovi gratulujeme, děkujeme za vzornou representaci školy a přejeme hodně zdaru v další části soutěže! Zároveň děkujeme i ostatním čtyřem účastníkům kola krajského.

Číst dál

Městská kola matematické olympiády kategorie Z


Ve středu 3. 4. 2024 proběhla na třech brněnských školách městská kola matematické
olympiády kategorie Z. Ve všech třech kategoriích jsme byli úspěšní.

Číst dál
Third slide
Third slide

Navštívili jsme Stuttgart, město aut a čokolády


Devět našich studentů navštívilo druhý dubnový týden partnerské město Stuttgart. Během pobytu zjistili, jak vypadá výuka na německém gymnáziu, prohlédli si město z více než dvousetmetrové televizní věže, navštívili historickou zoologickou zahradu Wilhelma a mnozí i továrnu na čokoládu Rittersport a proslulé Mercedes-Benz-Museum. Hlavním přínosem výměny je ale každodenní konverzace v němčině s vrstevníky z Karls-Gymnasia. Mnohým z našich se ani nechtělo jet domů!

Číst dál

Pozvánka na třídní schůzky


Vážení rodiče,
srdečně vás zveme na třídní schůzky, které se konají ve středu 24. dubna 2024 v čase od 16.30 hod do 18.00 hod. V 16.00 hod proběhne v učebně J1 (mezipatro mezi 1. a 2. patrem) schůzka třídních důvěrníků s panem ředitelem, od 16.30 hod schůzky s třídními učiteli v kmenových třídách a poté individuální konzultace s vyučujícími o prospěchu a chování žáků v jednotlivých předmětech.
Martina Blahová

Číst dál
Third slide

Slavnostní ceremonie DofE v Praze


Ve Valdštejském paláci se konala ceremonie DofE pro zlatou úroveň.

V úterý 9. dubna 2024 se v Senátu Parlamentu České republiky konala slavnostní ceremonie pro účastníky programu DofE, kteří dosáhli zlaté úrovně. Za přítomnosti významných hostů, včetně britského velvyslance Matta Fielda, převzalo 81 mladých lidí z celé České republiky ocenění za svůj vytrvalý a zodpovědný přístup k rozvoji osobních dovedností. Mezi oceněnými byly i dvě studentky našeho gymnázia - Johana Kratochvílová a Michaela Nováková, obě z oktávy A. Děvčata v rámci dobrovolnictví DofE pomáhala ve školce a v CVČ Lužánky při tvorbě programu pro děti. Johanka začala pravidelně běhat a Míša ušla 420 km, což je délka hranice dělící Moravu a Čechy.

Ceremonie v Senátu byla důstojnou oslavou vytrvalosti a píle mladých lidí, kteří se zapojili do programu DofE. Zlatá úroveň je prestižním oceněním, jež dokazuje, že mladí lidé jsou odhodláni překonávat překážky a dosahovat svých cílů.

Číst dál

Poslední informace před konáním přijímacích zkoušek


Vážení rodiče,

v době konání školní přijímací zkoušky (tj. 12. 4. a 15. 4.) bude škola otevřena od 7.35 hod. Uchazeči by se měli dostavit do školy nejpozději do 7.55 hod. V 8.00 hod bude zahájena prezence v učebnách.

Ve dnech konání jednotné přijímací zkoušky (tj. 16. 4. a 17. 4.) bude škola otevřena od 7.45 hod a uchazeči by se měli dostavit nejpozději do 8.25 hod. V 8.30 hod bude zahájena prezence v učebnách.

Do budovy školy smí v době konání přijímacích zkoušek vstoupit pouze uchazeči, rodiče se mohou rozloučit s dětmi ve vestibulu školy. Děti zůstávají v budově školy po celou dobu konání přijímacích zkoušek, i v době přestávky, kdy je nad nimi zajištěn dohled.

Martina Blahová

Číst dál
Third slide

Studenti na výměně v německém Kasselu


Druhý březnový týden podnikli naši kvartáni výpravu do Německa. Navštívili své partnery z Engelsburg-Gymnasia v Kasselu a zažili s nimi řadu zajímavých výletů, mimo jiné do Eisenachu, kde se narodil Johann Sebastian Bach, na hrad Wartburg spojený s Martinem Lutherem či do automobilky Volkswagen. Nikdo ze zúčastněných asi nečekal, že bude v Německu tančit menuet nebo inscenovat divadelní představení. Výměna s Kasselem letos oslavila 30. výročí a věříme, že se za dva roky opět vydaří!

Číst dál

Vítězství na Velkomoravské olympiádě


Dne 22. března 2024 se konal 10. ročník Velkomoravské olympiády na Slovanském hradišti v Mikulčicích.
Již tradičně je to příležitost pro naše studenty ukázat své schopnosti a dovednosti v oblasti historie a kultury Velké Moravy. Na této akci se zúčastnil tým žáků z nižšího stupně a ti naši školu reprezentovali s velkým nadšením a odhodláním.
Největším úspěchem této olympiády se stal výkon našeho studenta Tomáše Habarty, který ve své kategorii vybojoval 1. místo. Jeho úspěch je nejen jeho vlastním triumfem, ale také důkazem kvality vzdělávání na naší škole.
Zuzana Sedláčková

Číst dál
Third slide