Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Third slide

Pozvánka na vánoční koncert pěveckého sboru gymnázia


Vážení rodiče, milí absolventi a absolventky, vážení hosté,
srdečně Vás zveme na vánoční koncert pěveckého sboru Gymnázia Brno-Řečkovice pod vedením paní Mgr. Evy Kamenišťákové. Koncert se koná dne 21. prosince 2022 v 18 hodin v Konventu Milosrdných bratří.

Číst dál

Celostátní kolo soutěže Školní časopis roku 2022


V pátek 25. listopadu pořádala Fakulta sociálních studií Masarykovy univerzity Multimediální den, v jehož rámci probíhalo i vyhlášení vítězů soutěže Školní časopis roku 2022. Gilotina získala 3. místo za obsah časopisu v kategorii středních škol a celkově byla v rámci republiky desátá.

Číst dál
Third slide

Využití virtuální reality ve výuce zeměpisu


V úterý 8. 11. se naše gymnázium stalo součástí projektu zaměřeného na využití virtuální reality (VR) ve výuce zeměpisu. Studenti kvint byli rozděleni do dvou skupin, do kontrolní, která plnila zadání v 3D prostředí na počítači, a do té s brýlemi na VR. Ke konci dne zbyl také čas, aby si studenti vyzkoušeli, nejen zeměpisné témata, ale i
nějaké hry kompatibilní s VR. Kvintáni si oživení výuky zeměpisu užili a my se těšíme na případnou další spolupráci. 

Číst dál

Příběhy bezpráví na naší škole


V úterý 15. XI. 2022 jsme se v rámci semináře ze ZSV v septimě již tradičně připojili k projektu Jednoho světa na školách Příběhy bezpráví. Promítli jsme si dva krátké filmy popisující každodennost života před rokem 1989 ("Sídliště" a "Víkend"). Zároveň jsme přivítali dr. Libora Svobodu z Ústavu pro studium totalitních režimů, který ve své dvojroli pamětníka i odborníka okomentoval jednotlivé jevy, které jsme ve filmech mohli shlédnout. Zastavili jsme se tak u problematiky panelových sídlišť, práce s veřejn

Číst dál

Krajská konference školní prevence


Ve čtvrtek 10. XI. 2022 se v budově Krajského úřadu JMK na Cejlu konala krajská konference rizikových forem chování. Se svými příspěvky, založenými na úspěšných pracech SOČ, na ní vystoupili i dva naši oktaváni, Richard Martinec a Ema Změškalová (oba OCT B). Přítomné učitele, metodiky primární prevence, zástupce kraje, ale i MŠMT, seznámili s peer mediací na školách (E. Zmeškalová) a webovou stránkou o sexuální výchově (R. Martinec). Oba sklidili uznání a zájem publika. Oběma tak děkujeme za vzornou represe

Číst dál

Oktávy v Praze


V první polovině listopadu se naše dvě oktávy vystřídaly v Praze. Při tradičním zakončení školních exkursí si prohlédly zajímavá místa našeho hlavního města, navštívily divadelní představení a naposledy si užily společný pobyt v rámci třídního kolektivu. Exkurse nám skončily a nyní se naši studenti již mohou plně věnovat přípravám na maturitní zkoušku. Snad i tato návštěva přinesla nějaké podněty jak k maturitě, tak i k výběru vysokoškolského studia. Takže - ať se daří!

Číst dál

Třídní schůzky


Vážení rodiče,
srdečně vás zveme na třídní schůzky, které se konají ve středu 23. listopadu 2022 v čase od 16.30 hod do 18.00 hod. V 16.00 hod proběhne v učebně J3 (1. poschodí vlevo) schůzka třídních důvěrníků s panem ředitelem, od 16.30 hod schůzky s třídními učiteli v kmenových třídách a poté individuální konzultace s vyučujícími o prospěchu a chování žáků v jednotlivých předmětech.

Číst dál

Logická olympiáda - postup do krajského kola


Ve dnech 8. – 14. října 2022 proběhlo základní kolo Logické olympiády.
Celkem se v kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 26368 řešitelů, z toho v našem kraji 3673.
Dva naši žáci postupují do krajského kola.

Číst dál
Third slide

Přednáška o předsednictví Radě EU


Ve čtvrtek 20. X. 2022 naši školu navštívil Mgr. Matúš Žiga z Úřadu vlády ČR. Septimánům a části oktavánů přiblížil probíhající předsednictví Radě EU. Dozvěděli jsme se nejen o hlavních prioritách České republiky při tomto významném mezinárodním úkolu, ale zbyl čas i na mnoho drobných zajímavostí z prostředí orgánů EU.

Číst dál

Městské kolo středoškolských her v kopané


14. října proběhlo na stadionu FC Sparta Brno Městské kolo středoškolských her v kopané. Ve své skupině jsme porazili gymnázium na Slovanském náměstí, ale bohužel prohráli s Chemickou průmyslovkou. Celkově se tak náš tým postupu do kraje nedočkal, měl však skvělou formu! A kdo za nás kopal?
V horní řadě: Ondřej Jelínek, Richard Janeček, Michal Winkler, Ondřej Valouch, Filip Adam, Jiří Hájek, Filip Voslář, Patrik Plechatý, Michal Němec
V dolní řadě: Ondřej Buček, Marek Hofman, Matthias Hollý, Ondřej Štolba, Filip Halámek, Čenek Najser

Číst dál
Third slide
Third slide

Okresního kolo Středoškolského atletického poháru


21. září proběhlo ve sportovním areálu Pod Palackého vrchem okresní kolo Středoškolského atletického poháru. Z dívek excelovala Zuzana Navrátilová (okt A), když zvítězila v běhu na 800 metrů. Dívčí tým dále tvořily Markéta Mulíčková (okt A), Eliška Konečná (sep B) a Linda Titzová (sep B). Z chapců vynikl Rudolf Žižka z oktávy B, který ovládl běh na 400 metrů. Chlapecký tým tvořilo dalších 11 studentů, a to Matěj Bednář, Ondřej Buček, Gabriel Gombík, Jiří Hájek, Jan Henzl, Tomáš Chlup, Martin Mejzlík, Michal Němec, Erik Petrikovič, Ondřej Štolba a Matěj Račanský.

Všem jmenovaným děkujeme za reprezentaci školy!

Číst dál

Elektronový mikroskop na GYRECu!


Našemu gymnáziu byl dlouhodobě zapůjčen elektronový mikroskop od firmy Thermo Fisher Scientific.

Číst dál
Third slide

Dny otevřených dveří


Vážení rodiče, milí uchazeči,

srdečně Vás zveme na Dny otevřených dveří, které proběhnou v tomto školním roce v termínech - 7. prosince 2022 a 11. ledna 2023 vždy v čase od 16.00 hod do 18.30 hod. Náplň obou dnů bude identická - kromě prohlídky budovy školy se můžete také zúčastnit schůzky ředitele gymnázia s rodiči, kde budete seznámeni s průběhem přijímacího řízení. Tyto schůzky proběhnou dvě - v 16.30 hod a 17.30 hod - v tělocvičně školy.

Těšíme se na Vaši návštěvu

Číst dál

Slavnostní předávání zlatých medailí Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu


Ve středu 21.9. 2022 se v Hlavním sále Valdštejnského paláce Senátu ČR za přítomnosti Nicka Archera, velvyslance Velké Británie v České republice, a Tomáše Vokáče, výkonného ředitele DofE, uskutečnila ceremonie předávání zlatých medailí Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE). Svěřenkyně našeho DofE centra Hana a Radka Sedláčkovi dokončily nejvyšší zlatou úroveň a získaly tak tyto prestižní medaile.. Celá krátká reportáž je ke zhlédnutí v Událostech 21.9.2022 od 42:14-42:40 na webu ČT (https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097181328-udalosti/222411000100921/) .
Gratulujeme ke skvělému výsledku.

Číst dál
Third slide

Meteostanice


V rámci budování přírodní laboratoře byla pořízena meteostanice s konzolí, na které se zobrazují měřené veličiny. Konzole bohužel nebyla přístupná žákům. Nově byl pořízen modul na odesílání dat na server, měřené veličiny lze tedy zobrazit kdekoli. Modul nám zapůjčila organizace JCMM, které tímto děkujeme. Trvalý odkaz na data z meteostanice je v sekci Aktivity školy - Meteostanice.

Číst dál

Exkurse do Osvětimi


V úterý 13. IX. 2022 navštívili studenti sext bývalý nacistický koncentrační a vyhlazovací tábor v polské Osvětimi a Březince. Po dvouleté pauze jsme se opět vydali na místa, která vyvolávají otázky o povaze lidství a nutí nás se zamyslet nad tím, čeho je lidstvo skutečně schopno. Navštívili jsme obě části památníku a pomocí výkladu průvodců jsme se snad alespoň trochu přiblížili onomu utrpení, kterého jsou názvy tábora synonymem.

Číst dál