Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Sběr papíru


17. ročník sběru starého papíru proběhne na školním dvoře v týdnu od 4. 10. do 8. 10. v době 7.30 - 8.00 hod . V tuto dobu bude trvale otevřená boční brána na dvůr za školou a bude možné vjet do dvora. Po 8.00 hod bude brána opět uzavřena.

Číst dál

Třetí místo v lesnické soutěži YPEF


Letošní ročník soutěže Mladí lidé v evropských lesích (YPEF) zná své vítěze a naši studenti jsou opět mezi nimi! Tým kvintánů ve složení: Jakub Horák, Patrik Prachár a Jakub Vojtek se probojoval až do národního kola, které proběhlo ve dnech 15. a 16. září v Kostelci nad Černými lesy. Studenti si poradili s velkou konkurencí a ve své kategorii obsadili krásné třetí místo. Blahopřejeme!

Číst dál
Third slide

Úspěch v soutěži


Studentka kvarty B (školní rok 2020/2021) Zuzana Zelenková obsadila krásné druhé místo v VII. ročníku soutěže Velkomoravská olympiáda (II. kategorie). Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za vzornou representaci školy! Více k soutěži najdete na stránkách mikulčického památníku.

Číst dál

Prodloužení platnosti ISIC karet


Od středy 25. 8. je možné prodloužit si platnost ISIC karet do 31. 12. 2022 zakoupením revalidační známky v ceně 180,- Kč, platba v hotovosti. Kartu si můžete zakoupit denně od středy 25. 8. vždy v čase od 8.00 do 12.00 hodin v kanceláři školy. Je nutné předložit ISIC průkaz.

Číst dál

Rozvrh vyučování pro školní rok 2021/2022


Milí studenti, milé studentky,
v přiložených souborech naleznete rozvrhy tříd pro následující školní rok. Vaše individuální rozvrhy najdete v Edookitu v krátké době.
Přeji pěkný zbytek prázdnin
Martina Blahová

Číst dál

Na LFŠ v Uherském Hradišti skončí projekt Brno-Ostrava


Na letošní Letní filmové škole v Uherském Hradišti skončí projekt o regionální literatuře „Brno-Ostrava“, na kterém od dubna pracovali studenti sexty A společně se svými vrstevníky z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida v Ostravě. Jejich dílka jsou originální, svěží a zaujmou. Posuďte sami…

Číst dál
Third slide
Third slide

Poslední letošní číslo Gilotiny


Milí studenti a studentky,
právě vychází letošní poslední číslo Gilotiny. Celé redakci patří velký dík za jejich celoroční úsilí v tomto náročném nestandardním školním roce. Navštivte stránky Gilotiny na http://gilotina.gyrec.cz.

Číst dál

Návštěva pravoslavného chrámu


V rámci předmětových exkursí na konci roku jsme s výběrem studentů vyššího stupně (s převahou kvintánů) navštívili pravoslavný chrám sv. Václava v Brně. Pro některé to byla nová (a i překvapivá) zkušenost. Mgr. Josef Fejsak nás zasvětil jak do základů pravoslavné víry, tak i do výzdoby a symboliky chrámu. Velmi obsáhle také odpovídal na četné dotazy studentů. Asi největší komplikací byly samozřejmě respirátory, které jsme měli nasazeny, ale i tak byla návštěva chrámu pro všechny jistě silným zážitkem.

Číst dál
Third slide

Úřední hodiny v době letních prázdnin


Úřední hodiny v době letních prázdnin v kanceláři školy budou každou středu v době od 8.00 do 12.00 hodin.

Číst dál

Stmelovací pobyt prim


Ve dnech 21. - 23. VI. 2021 se studenti obou prim spolu se svými třídními učitelkami vydali do Lesního pensionu Podmitrov, aby utužili své třídní vztahy po letošním dosti nestandardním roce. Během tří dnů jsme se věnovali jak turistické vycházce (nejzdatnější jedinci došli až na Trenckovu rokli), tak sportovním a výtvarným aktivitám (s laskavou péčí paní prof. Sítařové a paní prof. Havlíčkové), ale i různým drobnějším herním aktivitám. Čas jsme ovšem věnovali i "prostému" pobytu spolu. I přes poněkud napína

Číst dál
Third slide

Dějepisná soutěž studentů gymnasií


Ve čtvrtek 17. VI. 2021 se konalo dlouho odkládané krajské kolo dějepisné soutěže studentů gymnasií, jehož tématem byla Evropa 1900 - 1939. V poměrně komplikované době bylo toto kolo konáno online způsobem. Naši školu representovali studenti septimy A, Jakub Straka, Štěpán Hřebíček a Tomáš Kroupa. V náročném testu získali 106 bodů, což znamenalo 8. místo v kraji. Našim representantům děkujeme za účast a representaci školy a gratulujeme ke krásnému výsledku v obtížných podmínkách!

Číst dál

Pozvánka na zahradní slavnost


Vážení přátelé, rodiče, studenti, absolventi,
dovoluji si Vás srdečně pozvat na naši tradiční akci – na Zahradní slavnost.

Letos se její organizace ujali naši septimáni, uděláte jim radost, když aspoň na chvíli přijdete!
Připojuji jejich pozvánku. Připraveni budeme 24. června od 16 hodin, ukončení očekáváme až večer.

Těšíme se na setkání!

Petr Krupka

Číst dál
Third slide

Návštěva brněnské synagogy


I přes složitou Situaci posledního roku se snažíme doplňovat naši výuku o exkurse, které studentům přiblíží probíraná témata. Se seminářem ze ZSV v septimě jsme (jako tradičně) navštívili brněnskou synagogu, kde jsme si vyslechli mnoho informací zejm. o historii (ale i současnoti) židovké komunity v Brně.

Číst dál

Celostátní kolo SOČ


Letošní ročník proběhl opět distančně. Nebylo to jednoduché ani pro soutěžící studenty, ani pro porotce. Septimáni se s touto situací popasovali dobře, všichni obhájili a do krajského kola jich postoupilo 43. Zde uspělo a postoupilo do celostátního kola celkem 11 z nich.

Číst dál
Third slide

Přednáška o Afghánistánu


V pátek 21. května měli studenti obou kvart možnost zúčastnit se v rámci projektu s názvem Armáda České republiky v zahraničních misích přednášky, která byla věnována problematice Afghánistánu. Přednášejícím byl Ing. Roman Kopřiva, Ph.D., velitel kontingentu jedné z misí AČR v Afghánistánu v roce 2009. Soustředění studentů i množství jejich dotazů jak v průběhu, tak po skončení přednášky svědčí o tom, že si přednášející své posluchače jednoznačně získal. V závěru Ing. Kopřiva ani nestačil zodpovědět všechny dotazy, takže doufáme, že v budoucnu podobnou akci zopakujeme.

Číst dál

Vychází další číslo Gilotiny


Milí studenti a studentky,
i v době distanční redakce našeho školního časopisu pilně pracuje a nyní vychází další číslo Gilotiny. Navštivte stránky Gilotiny na http://gilotina.gyrec.cz.

Číst dál