Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Vychází nové číslo Gilotiny


Milí studenti a věrní fanoušci našeho školního časopisu,
vychází nové číslo Gilotiny - výroční speciál k 25 letům existence tohoto úspěšného časopisu. Neváhejte a navštivte stránky Gilotiny na http://gilotina.gyrec.cz/!

Číst dál

Úřední hodiny od 1. 3. 2021Úřední hodiny jsou v návaznosti na nařízení vlády stanoveny takto:
každé pondělí 7:30 – 13:00
každou středu 7:30 – 13:00
Potřebujete-li vyřídit své záležitosti v jiný čas, domluvte se prosím na telefonu 541225411.
Peter Krupka, ředitel gymnázia

Číst dál

Školní kolo zeměpisné olympiády


Ve čtvrtek 28.1. se na našem gymnáziu uskutečnilo školní kolo zeměpisné olympiády. Všichni zúčastnění předvedli výborné výkony a za účast jim děkujeme.
V dalším (okresním) kole nás v kategorii A bude reprezentovat Kryštof Havránek, Kryštof Lidman a Jan Valoušek, v kategorii B Jan Lorenčík, Michaela Švecová a Petr Adámek a v kategorii C Zuzana Zelenková, Nela Navrátilová a Veronika Řeháková. V poslední kategorii D se nejvýše umístilo trio Pavel Zima, Adam Urbánek a Gustav Procházka.
Přejeme hodně úspěchů v okresním kole!

Číst dál

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce


Okresní kolo Olympiády v českém jazyce I. kategorie proběhlo online formou v pondělí 25. ledna 2021. Naši školu v této kategorii reprezentovala Tarja Zichová z tercie A, která obsadila 22. místo. Na úterý 26. ledna 2021 připravili organizátoři okresní kolo II. kategorie, v němž jsme měli dva zástupce. Ondřej Hofer ze sexty A se umístil na 7. příčce a Anna Svobodová z kvinty A skončila 13.

Číst dál

Dějepisná olympiáda ZŠ


V pondělí 18. ledna 2021 se konalo městské kolo dějepisné olympiády pro základní školy. Tohoto kola se za naši školu zúčastnila Zuzana Zelenková (QA B). Naše studentka obsadila krásné čtvrté místo! Naší representantce gratulujeme, děkujeme za vzornou representaci a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, do kterého doufáme, že postupuje!

Číst dál

Dějepisná olympiáda SŠ


Ve čtvrtek 14. I. 2021 proběhlo v online podobě městské kolo dějepisné olympiády. Naši školu representovali tři studenti septim. Z nich Adam Svadbík (SPT B) obsadil krásné páté místo, Adam Pivoňka (SPT A) byl devátý a Veronika Varmužková (SPT B) 16. Všem našim representantům gratulujeme a děkujeme za vzornou representaci školy. Ještě uvidíme, zda někdo z nich postoupí do dalšího kola (patrně ano) a tam jim budeme opět přát mnoho úspěchů!

Číst dál

Soutěž finanční gramotnosti


Bylo vyhodnoceno školní kolo soutěže finanční gramotnosti. Jak na nižším gymnasiu, tak na vyšším, tři nejúspěšnější vytváří školní team, který bude bojovat o postup v dalším kole. Na nižším gymnasiu byly tři nejúspěšnější Zuzana Zelenková (QA B), Ingrid Fojtová (TER A) a Lucie Finstrlová (QA A), na vyšším gymnasiu pak Tomáš Kroupa (SPT A) a Hubert Dokoupil a Nicole Hrbková (oba OCT A). Všem účastníkům děkujeme za účast, postupujícím gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně zdaru v dalším kole soutěže!

Číst dál

Úřední hodiny v době distanční výuky od 4. ledna 2021


Úřední hodiny v kanceláři školy (např. pro vyřízení potvrzení o studiu, ISIC průkazu, apod.) v době distanční výuky jsou v těchto časech:
Po, Út, ČT 8.00-14.00, St 8.00-15.00, Pá 8.00-13.00.

Číst dál

Výuka od 4. ledna 2021


Milí studenti, milé studentky,
vzhledem k aktuální epidemické situaci a nařízeným vládním opatřením, bude výuka od 4. ledna 2021 probíhat výhradně distanční formou (pro všechny ročníky).
Rozvrh platný od 4. ledna byl již zveřejněn ne Edookitu. Dochází v něm k malým změnám. Přestávky mezi hodinami budou 15minutové, každá vyučovací hodina bude opět začínat vždy v "celou" hodinu.

Výuka estetické výchovy na nižším stupni bude probíhat v dvoutýdenních cyklech - jeden týden bude mít žák hudební výchovu, další týden pak výtvarnou výchovu. Výuka těchto předmětů bude probíhat po skupinách, tyto skupiny se budou v dvoutýdenních cyklech střídat.

V pondělí 4. ledna začne výuka 3. vyučovací hodinou (od 10.00), před tím bude potřeba ve všech učebnách připravit techniku na online výuku.

Číst dál

Pozvánka na třídní schůzky (online) 6. ledna 2021


Vážení rodiče,
dovolte nám, pozvat Vás, na třídní schůzky, které se budou konat online formou ve středu 6. ledna 2021 od 17.00 hodin. Pozvánku s odkazem obdržíte od třídních učitelů na mail (bude použita mailová adresa, která je uvedena ve školním informačním systému jako kontaktní) v nejbližších dnech. Další informace k průběhu třídních schůzek a hovorových hodin naleznete v Edookitu ve zprávě zveřejněné před vánočními svátky.

Číst dál