Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Third slide

Matematická soutěž MaSo - jarní kolo

Ve středu 10. 5. 2023 se naše tři týmy zúčastnili jarního kola u nás oblíbené soutěže MaSo. Jedná se o týmovou matematickou soutěž pro žáky šestých až devátých tříd.
Tým sekundánů = Stepující šachisté ze sekundy A, ve složení Ema Kubátová, Bětka Kubátová, Julie Skoupá a Petr Matějka, se umístil na krásném čtvrtém místě v rámci soutěžního místa v Brně - Jaroška.
Terciány reprezentoval BlockadeTeam z tercie B - Antonín Horák, Vilém Doušek, Jakub Večeřa a Šimon Pavelka a jsou na 6. místě.
Kvartánský tým může být jen tříčlenný, takže soutěžili Vít Obdržálek, Václav Černý a Martin Bulička (všichni z kvarty A). Skončili na sedmém místě.
Gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Číst dál

Matematická olympiáda kategorie B, C – evergreen Vojtek…

Směle můžeme napsat, že již tradičně fenomenálního úspěchu dosáhl náš student Jakub Vojtek (sex A) v soutěži matematická olympiáda kat. B, kterou prostě a jednoduše vyhrál… V první desítce se objevili studenti pouze dvou brněnských škol (jedna jsme my), o to je tento úspěch cennější. Velmi dobrých výsledků ovšem dosáhli i další studenti. V matematické olympiádě kat. C se stali úspěšnými řešiteli Filip Harman (kvi A), který obsadil krásné 10. místo. Stejně tak úspěšnými řešiteli se stali Jiří Račanský (kvi B) a Oskar Sedlák (kvi A), kteří skončili shodně na 21. místě. Děkujeme za krásnou reprezentaci školy a samozřejmě také gratulujeme!

Číst dál
Third slide

Hudební festival Petrklíč

22. dubna se náš sbor Vox Gyrecu zúčastnil hudebního festivalu Petrklíč, který každoročně pořádá ZŠ Krásného. Festival byl určen pro hudební soubory, orchestry a sbory. V plně obsazeném Dělnickém domě jsme vystoupili s pásmem ABBA v úpravě skladatele Mc Huffa a s lidovou písní Ej lásko,lásko. Festival nabídl přehlídku klasických skladeb i populárních písní a melodií a nabídl všem zúčastněným krásný hudební zážitek.

Číst dál

Krajské vítězství v Juniorském maratonu 2023

18. dubna předvedla desítka našich studentů mimořádný sportovní výkon, když zvítězila v krajském kole Juniorského maratonu 2023 – ACTIVE LIFE, HAPPY MIND.
Tým řečkovických atletů tvořili kvintáni Tomáš Kučera, Eduard Petrášek, Jirka Račanský, Dominik Dubčák, septimáni Michal Němec a Kristýna Ježková a oktaváni Zuzana Navrátilová, Tomáš Doušek, Markéta Mulíčková a Rudolf Žižka. V konkurenci 14 středních škol zvítězili s časem 2:42:32 a postoupili tak do finále, které proběhne 7. května v Praze v rámci prestižního Pražského mezinárodního maratonu 2023.
Budeme držet palce!

Číst dál
Third slide

Pozvánka na "Majáles století"

Vážení rodiče, profesoři, studenti a přátelé školy,
všichni jste srdečně zváni na tradiční studentskou akci Majáles, která se koná 1. května v prostorách zahrady gymnázia.

Slavnostní zahájení proběhne ihned po skončení průvodu studentů v 9.30 hod.

Po stopách Francouzů v Brně

27. dubna se studenti francouzštiny sext a kvint vydali v rámci festivalu Bonjour Brno po stopách známých či méně známých osobností francouzského původu, které pobývaly v Brně či ovlivnily jeho dějiny. Toto a mnohé další zajímavosti a netušené souvislosti nám ve své komentované prohlídce přiblížila paní průvodkyně Mgr. Jana Amadou.

Číst dál
Third slide

Soutěž v programování

V pátek 21. dubna 2023 se konalo krajské kolo Soutěže v programování. Naši školu reprezentovali tři studenti septim - Jiří Lattenberg (Sep B), Jakub Matula (Sep B) a Jan Henzl (Sep A). Vynikajícího úspěchu dosáhl J. Lattenberg, který skončil v celkovém hodnocení na prvním místě a postupuje tak do celostátního kola, které se bude konat v červnu na Univerzitě v Hradci Králové. Pěkných výsledků dosáhli i Jakub Matula (6. místo) a J. Henzl (17. místo). Všem studentům gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy. Jirkovi pak přejeme hodně štěstí v celostátním kole.

Číst dál

Městská kola matematické olympiády kategorie Z

Ve středu 12. 4. 2023 proběhla na třech brněnských školách městská kola matematické olympiády kategorie Z. Ve všech třech kategoriích jsme byli úspěšní.
V kategorii Z6 se na prvním místě umístila Petra Kolářová z PRI B a na třetím místě Adéla Hutařová z PRI A.
V kategorii Z7 zvítězila Julie Skoupá ze SEK A. Druhé místo v této kategorii obsadili Petr Matějka, Jasmína Sedláková, Viktor Souček ze SEK A a Kateřina Čončková a Jan Horský ze SEK B. Na třetí pozici dosáhli Josef Doležal, Kateřina Nespěšná a Andrej Strejček ze SEK A.
V kategorii Z8 se hned několik studentů umístilo na prvním místě: Tobiáš Chocholatý, Zuzana Schejbalová a Kristýna Vlčková z TER A a Vilém Doušek, Jakub Holubec a Antonín Horák z TER B.

Všem úspěšným řešitelům gratulujeme!

Číst dál
Third slide

Esteticko-vzdělávací exkurze do Prahy

12. dubna se naši studenti sexty zúčastnili jednodenní estetiko-vzdělávací exkurze do Prahy. Studenti hudební výchovy zamířili do Českého muzea hudby, kde si mohli prohlédnout bohatou expozici dobových hudeních nástrojů. Na některé bylo možné si i zahrát a improvizovat. Poté následoval zážitkový program s prvky muzikoterapie z období baroka. Studenti výtvarné výchovy navštívilii Národní galerii (Schwanzenberský palác) s lektorovaným programem a výkladem.

Číst dál

Kroužek elektronové mikroskopie

Zahájili jsme kroužek elektronové mikroskopie. Naši studenti si tak mohou vyzkoušet práci se špičkovou technologií - elektronovým mikroskopem, který nám zapůjčila firma Thermo Fisher Scientific. Zatím probíhají úvodní lekce, kde je přihlášených studentům elektronový mikroskop předveden a poté si studenti mohou vyzkoušet práci s ním. Kroužek probíhá ve vybrané úterky během 7. vyučovací hodiny. Vypsané 4 termíny se prakticky okamžitě zaplnily, takže ještě další termíny do konce školního roku přidáme.

Číst dál
Third slide

Třídní schůzky

Vážení rodiče,
srdečně vás zveme na třídní schůzky, které se konají ve středu 26. dubna 2023 v čase od 16.30 hod do 18.00 hod. V 16.00 hod proběhne v učebně J3 (1. poschodí vlevo) schůzka třídních důvěrníků s panem ředitelem, od 16.30 hod schůzky s třídními učiteli v kmenových třídách a poté individuální konzultace s vyučujícími o prospěchu a chování žáků v jednotlivých předmětech.

Číst dál

Pangea - matematická soutěž

Žáci sekund a tercií se v březnu pustili do řešení matematické soutěže Pangea.
Včera byly zveřejněny výsledky a my máme velkou radost ze dvou umístění.
Ze sekund se podařilo Julii Skoupé postoupit do finále. Byla první ve škole, čtvrtá v kraji a dvacátá třetí v ČR.
Tercián Tobiáš Chocholatý se umístil na prvním místě v rámci ČR. Tedy první ve škole, první v kraji a první v republice!
Gratulujeme a ve finále přejeme hodně štěstí!

Číst dál
Third slide
Third slide

Fyzikální olympiáda - kategorie E a F

Ve středu 22. 3. 2023 naši školu reprezentovali tři žáci z kvart v okresním kole Fyzikální olympiády. Všichni se umístili na místech zaručujících postup do krajského kola.
Přesněji : Adam Vala 1. místo, Vít Obdržálek 3. místo a Martin Bulička 5. místo.
Velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci školy.
V krajském kole přejeme úspěch!

V kategorii F - tercie jsme měli 8 zástupců, z nichž 6 se stalo úspěšnými řešiteli.