Gymnázium Brno-Řečkovice

Terezy Novákové 2, Brno-Řečkovice 621 00

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Okresní kolo Olympiády v českém jazyce I. kategorie proběhlo online formou v pondělí 25. ledna 2021. Naši školu v této kategorii reprezentovala Tarja Zichová z tercie A, která obsadila 22. místo. Na úterý 26. ledna 2021 připravili organizátoři okresní kolo II. kategorie, v němž jsme měli dva zástupce. Ondřej Hofer ze sexty A se umístil na 7. příčce a Anna Svobodová z kvinty A skončila 13.

Číst dál

Dějepisná olympiáda ZŠ

V pondělí 18. ledna 2021 se konalo městské kolo dějepisné olympiády pro základní školy. Tohoto kola se za naši školu zúčastnila Zuzana Zelenková (QA B). Naše studentka obsadila krásné čtvrté místo! Naší representantce gratulujeme, děkujeme za vzornou representaci a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, do kterého doufáme, že postupuje!

Číst dál

Dějepisná olympiáda SŠ

Ve čtvrtek 14. I. 2021 proběhlo v online podobě městské kolo dějepisné olympiády. Naši školu representovali tři studenti septim. Z nich Adam Svadbík (SPT B) obsadil krásné páté místo, Adam Pivoňka (SPT A) byl devátý a Veronika Varmužková (SPT B) 16. Všem našim representantům gratulujeme a děkujeme za vzornou representaci školy. Ještě uvidíme, zda někdo z nich postoupí do dalšího kola (patrně ano) a tam jim budeme opět přát mnoho úspěchů!

Číst dál

Soutěž finanční gramotnosti

Bylo vyhodnoceno školní kolo soutěže finanční gramotnosti. Jak na nižším gymnasiu, tak na vyšším, tři nejúspěšnější vytváří školní team, který bude bojovat o postup v dalším kole. Na nižším gymnasiu byly tři nejúspěšnější Zuzana Zelenková (QA B), Ingrid Fojtová (TER A) a Lucie Finstrlová (QA A), na vyšším gymnasiu pak Tomáš Kroupa (SPT A) a Hubert Dokoupil a Nicole Hrbková (oba OCT A). Všem účastníkům děkujeme za účast, postupujícím gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně zdaru v dalším kole soutěže!

Číst dál

Úřední hodiny v době distanční výuky od 4. ledna 2021

Úřední hodiny v kanceláři školy (např. pro vyřízení potvrzení o studiu, ISIC průkazu, apod.) v době distanční výuky jsou v těchto časech:
Po, Út, ČT 8.00-14.00, St 8.00-15.00, Pá 8.00-13.00.

Číst dál

Výuka od 4. ledna 2021

Milí studenti, milé studentky,
vzhledem k aktuální epidemické situaci a nařízeným vládním opatřením, bude výuka od 4. ledna 2021 probíhat výhradně distanční formou (pro všechny ročníky).
Rozvrh platný od 4. ledna byl již zveřejněn ne Edookitu. Dochází v něm k malým změnám. Přestávky mezi hodinami budou 15minutové, každá vyučovací hodina bude opět začínat vždy v "celou" hodinu.

Výuka estetické výchovy na nižším stupni bude probíhat v dvoutýdenních cyklech - jeden týden bude mít žák hudební výchovu, další týden pak výtvarnou výchovu. Výuka těchto předmětů bude probíhat po skupinách, tyto skupiny se budou v dvoutýdenních cyklech střídat.

V pondělí 4. ledna začne výuka 3. vyučovací hodinou (od 10.00), před tím bude potřeba ve všech učebnách připravit techniku na online výuku.